[ad_1]

Artikel inhoud

De Brooks Bandits zijn zevenvoudig kampioen van de Alberta Junior Hockey League als winnaars van de Inter Pipeline Cup 2023.

Artikel inhoud

De Bandits versloegen de Spruce Grove Saints in Game 5 van de competitiefinale op vrijdagavond voor een uitverkocht publiek in de Centennial Regional Arena in Brooks.

Artikel inhoud

Het kostte verlenging en een doelpunt van Brendan Poshak 5:10 in de extra sessie voor een 3-2 overwinning om het kampioenschap te beslissen.

“Ik voel me onwerkelijk,” vertelde Poshak @BrooksBandits na de clincher van vrijdagavond. “Het was geweldig om dat doelpunt te maken, zeker.”

Caelan Fitzpatrick scoorde twee goals in de eerste periode, waaronder één op de powerplay, om de Bandit een 2-0 voorsprong te bezorgen in Game 5. Maar Saints powerplay-goals van Liam Watkins — in de middelste strofe — en Luigi Benincasa — in de derde frame bracht de wedstrijd gelijk.

Op de winnaar in OT werkte Poshak zich een weg over de bovenkant van de gleuf in de aanvalszone voordat hij zich terugtrok naar het net en de puck naar huis schoot.

Artikel inhoud

‘Ik herinner me niets meer,’ vervolgde Poshak. “Alles wat ik me herinner is de puck achter in het net. Ik draaide me om en gooide alles weg. Ik kreeg een black-out – het was geweldig.”

AJHL-commissaris Ryan Bartoshyk eerde Bandits-doelverdediger Ethan Barwick als de 2023 AJHL playoff MVP. Barwick, uit St. Albert en lid van Lindenwood University, was de meest waardevolle speler van het team tijdens het reguliere seizoen en een finalist voor de AJHL Top Goaltender Award.

Brooks veroverde eerder de AJHL-titel in 2012, ’13, ’16, ’17, ’19 en ’22. Dit was de zesde ontmoeting tussen de Bandits en de Saints in de competitiefinale.

“We speelden ons teamspel”, vertelde Poshak aan @BrooksBandits. “We hielden vast aan onze structuur. Het kostte ons allemaal, en ik ben echt voor onze groep.

Artikel inhoud

“Iedereen is geweldig. Ons hele team is geweldig.”

De Bandits en Saints eindigden elk als eerste in hun respectievelijke divisies, waarbij de Brooks-ploeg het AJHL-kampioenschap voor het reguliere seizoen won na een record van 53-5-2 en het thuisvoordeel verdiende. De Bandits kregen een bye tijdens de openingsronde van de AJHL-play-offs en schakelden de Okotoks Oilers uit in zes wedstrijden van de halve finale van de South Division. Daarna wonnen ze de Blackfalds Bulldogs in vier wedstrijden van de Zuid-finale.

Het seizoen 2022-2023 was historisch voor de Bandits vanwege hun recordaantal en 108 punten. De Bandits gingen het AJHL-recordboek binnen met een gedeelde tweede plaats in de categorie van de meeste overwinningen in één seizoen (53), een gedeelde derde plaats in de categorie van de meeste punten in een campagne (108) en een gedeelde vijfde plaats in de geschiedenis van AJHL voor het minste aantal toegestane doelpunten over een jaar (113).

De Bandits zijn drievoudig landskampioen en regerend Centennial Cup National Junior A-kampioen. Ze proberen nu die titel te verdedigen tijdens de Centennial Cup 2023, gepresenteerd door Tim Hortons in Portage la Prairie, Man., van 11-21 mei 2023. De weg naar de Centennial Cup omvat 117 teams in negen competities.

“We zijn nog niet klaar,” vertelde Poshak aan @BrooksBandits. “We moeten naar Portage gaan en het nationale kampioenschap winnen.”

Bekijk onze sportsectie voor het laatste nieuws en analyses. Zorg voor een weddenschap? Ga naar onze sectie sportweddenschappen voor nieuws en kansen.

[ad_2]