[ad_1]

Artikel inhoud

Degenen die de harde rijstijl van Darryl Sutter verdedigen, zijn ouderwetse aanpak, hebben altijd benadrukt dat de veeleisende coach gewoon eerlijk is.

Reclame 2

Artikel inhoud

Tijdens hun exit-bijeenkomsten aan het einde van het seizoen, en als onderdeel van een grondige evaluatie die volgde, waren de spelers van Calgary Flames ook eerlijk.

Artikel inhoud

Ze waren de schipper beu. Zijn bericht was afgeluisterd.

Dat is de reden waarom Sutter, de regerend Jack Adams Award-winnaar en met een contractverlenging die nog niet eens was begonnen, maandag een pink slip kreeg. Hij zal niet terugkeren als bankbaas.

Artikel inhoud

De nieuwe algemeen directeur, wie dat ook mag zijn, zal de vervanger van Sutter kiezen.

“Aan het einde van elk seizoen maak je een grondige evaluatie”, legt Don Maloney uit, onlangs gepromoveerd tot president van hockeyoperaties bij de Saddledome. “Ik interviewde 25 spelers, coaches, technische staf, trainingsstaf, sprak met prominente agenten die de belangrijkste spelers in ons team vertegenwoordigen. En het werd me duidelijk dat we een nieuwe stem nodig hadden om ons vooruit te helpen.”

Reclame 3

Artikel inhoud

Don Maloney, president van hockeyactiviteiten van Calgary Flames, spreekt de media toe na het ontslag van hoofdcoach Darryl Sutter op maandag.
Don Maloney, president van hockeyactiviteiten van Calgary Flames, spreekt de media toe na het ontslag van hoofdcoach Darryl Sutter op maandag.

Afgezien van een algemene beoordeling dat “de spelers waren erg, erg gefrustreerd over het seizoen” Maloney zou niet ingaan op de bijzonderheden van zijn gesprekken met de schaatssterren. Zoveel was echter duidelijk – ze waren niet bijzonder complimenteus over de coach.

“Ze hebben ons zeker niet gedwongen”, protesteerde Maloney tijdens de persconferentie van maandag in de Saddledome. “Iedereen heeft zijn mening. En ik denk dat het ook de speler van vandaag is. Tien jaar of twintig jaar geleden zeiden ze over het algemeen geen boe, maar de spelers van vandaag willen een stem en ze hebben een stem en je moet luisteren naar die stem. Je wilt het niet maken dat de gevangenen het gesticht runnen, om zo te zeggen, maar ze hadden enkele echte opmerkingen over hoe we in hun gedachten verder moesten gaan. Ik ga niet ingaan op de details ervan, maar het was slechts een stukje van de puzzel.

Artikel inhoud

Reclame 4

Artikel inhoud

“Echt, de hele evaluatie was de hele organisatie, zowel binnen als buiten”, vervolgde hij. “De zaakwaarnemers waarmee je spreekt, hebben invloed op spelers die hier blijven en nieuwe spelers aantrekken. Ze hebben veel stemmen. Dus je probeert met iedereen contact te maken en te zeggen: ‘Oké, wat vind je ervan? Wat lees je ervan?’ ‘Wat denk je dat hier met je cliënt of andere cliënten is gebeurd?’ Daarom heeft het de twee weken geduurd die het heeft geduurd.

Daarom staat er twee weken na het vertrek van Brad Treliving als algemeen directeur weer een bord met ‘Hulp gezocht’ buiten de Saddledome.

Hoewel de 64-jarige Sutter onvermurwbaar was dat de verwachtingen niet klopten, lijdt het geen twijfel dat een playoff-misser een onaanvaardbaar resultaat was voor een team met kampioensaspiraties.

Advertentie 5

Artikel inhoud

En dit ging niet alleen over prestaties op het ijs.

Er gingen geruchten over een breuk tussen de coach en de gewaardeerde vrije speler Nazem Kadri.

Halverwege een frustrerende campagne voor de overname van superster Jonathan Huberdeau, die een ongelukkig record neerzette voor de grootste offensieve drop-off in de geschiedenis van de NHL, bespotte zijn agent de Jolly Rancher op sociale media. Allan Walsh beëindigde die post met deze regel: “Negativiteit zuigt de vreugde rechtstreeks uit spelers.”

Coach Darryl Sutter spreekt de media toe na een verlies tegen de Vegas Golden Knights op 23 maart.
Coach Darryl Sutter spreekt de media toe na een verlies tegen de Vegas Golden Knights op 23 maart. Darren Makovichuk/Postmedia

Velen in de organisatie schaamden zich voor Sutter’s commentaar na de wedstrijd nadat vooruitzicht Jakob Pelletier eind januari zijn NHL-debuut registreerde, toen hij een show deed door naar zijn bril te grijpen, een statistiekenblad te pakken en te vragen: “Welk nummer is hij?”

Hij had een aantal spelers aan zijn zijde – op de dag dat de lockers werden schoongemaakt, noemde eerstelijns aanvaller Tyler Toffoli hem “de beste coach die ik ooit heb gehad” – maar blijkbaar niet genoeg.

Advertentie 6

Artikel inhoud

Huberdeau deed niet veel aan suiker tijdens een interview maandag op BPM Sports Radio en zei dat hij verwacht dat hij baat zal hebben bij een verandering achter de bank. Vertaald uit het Frans erkende hij: “Het klikte echt niet tussen mij en Darryl” en voegde eraan toe: “Het hebben van een nieuwe coach zal mijn spel en ook mijn zelfvertrouwen ten goede komen.”

Je vraagt ​​je af hoeveel van zijn Flames-teamgenoten precies hetzelfde dachten?

Hoewel Sutter op de negende plaats staat op de lijst met overwinningen aller tijden van de NHL, een paar Stanley Cup-ringen bezit en op een dag zal worden opgenomen in de Hockey Hall of Fame, leek hij tijdens de campagne van 2022-2023 de antwoorden niet te hebben. Terwijl hij de verhuizing uitlegde, verwees Maloney naar het vinden van “de juiste coach die verbinding kan maken met de speler van vandaag”.

Advertentie 7

Artikel inhoud

“Ik denk dat we ondermaats presteerden en over het algemeen zorgt ondermaats presteren niet voor gelukkige dagen”, zei Maloney toen hem werd gevraagd naar de vaak sombere stemming rond de ijsbaan toen de Flames strompelden naar een negende plaats in de Western Conference. “We zijn optimistisch wanneer we de volgende manager en coach aannemen, we zullen een nieuwe houding hebben in de zin van een nieuw begin voor veel spelers, waaronder enkele van onze spelers die dit jaar moeilijke seizoenen hebben gehad.

“Hoewel dit een afscheid is van een zeer goede coach en een goed persoon, is dit ook een opwindende tijd voor ons om te zeggen: ‘Hé, we komen fris en nieuw binnen en we gaan energie en opwinding brengen. naar het gebouw, inclusief de kleedkamer.’ “

Advertentie 8

Artikel inhoud

De kleedkamer is leeg tot de herfst, maar je had maandag graag toegang gehad tot de groepschat van de Flames.

“Ik denk dat in de wereld van vandaag … Hij is een stevige coach, een harde coach, een veeleisende coach, en dat type coach heeft een houdbaarheidsdatum”, zei Maloney over Sutter. “Natuurlijk voelde ik dat zijn tijd bij ons verstreken was.

“Het neemt niets weg van wie hij is en wat hij doet. Zijn naam, met de Calgary Flames-organisatie en zelfs Alberta hockey, is iconisch.

“Hij is een goed mens en een goede hockeygeest, maar ik voelde dat we verandering nodig hadden.”

En Maloney was niet de enige.

wgilbertson@postmedia.com

Twitter.com/WesGilbertson

Opmerkingen

Postmedia zet zich in voor het behoud van een levendig maar beschaafd discussieforum en moedigt alle lezers aan om hun mening over onze artikelen te delen. Het kan tot een uur duren voordat reacties op de site verschijnen. We vragen u om uw opmerkingen relevant en respectvol te houden. We hebben e-mailmeldingen ingeschakeld: u ontvangt nu een e-mail als u een antwoord op uw opmerking ontvangt, als er een update is voor een reactiethread die u volgt of als een gebruiker die u volgt opmerkingen maakt. Bezoek onze Communityrichtlijnen voor meer informatie en details over het aanpassen van uw e-mailinstellingen.

Doe mee aan het gesprek

Advertentie 1[ad_2]