[ad_1]

Paul Maurice reed op een dag van de ijsbaan naar huis.

Toen kwam er een openbaring. In de snelkookpan van de meest intense mediamarkt van hockey had de toenmalige hoofdcoach van Toronto Maple Leafs net een reeks interviews afgenomen en maakte hij zich zorgen over zijn boodschap.

Maurice besloot op dat moment genoeg is genoeg.

“Dat is het,” herinnert hij zich dat hij tegen zichzelf zei. “Ik maak me nooit meer zorgen over wat ik zeg, nooit meer. Ik zal gewoon proberen de waarheid te vertellen, me neerleggen en het loslaten. En als ik het verpest, dan verpest ik het.

“Dat is een van de dingen die ik hier heb geleerd.”

Maurice is terug hier – in Toronto, zo’n 15 jaar later – met de Florida Panthers in de tweede ronde van de play-offs na een verbluffende nederlaag tegen de winnaars van de Presidents’ Trophy Boston Bruins.

De 56-jarige coachte de Leafs twee seizoenen van 2006 tot 2008 in zijn tweede NHL-optreden. Hoewel hij de Hartford Whalers/Carolina Hurricanes al bijna tien jaar leidde, realiseerde Maurice zich uiteindelijk dat hij niet klaar was voor de intense microscoop en druk.

Een hockeycoach organiseert een scrum met leden van de media.
Maurice wordt omringd door media tijdens zijn eerste seizoen als coach van Leafs in 2007. (Philip MacCallum/Getty Images)

“Echt waardevol voor mij”, zei Maurice dinsdag over zijn tijd in Toronto voorafgaand aan Game 1 tegen de Leafs. “Zoveel lessen die ik heb gebruikt om vooruit te komen. In werkelijkheid heeft het veel te maken met de Canadese markt. Het is een heel ander dier. Je moet je bewust zijn van de impact van wat je in je kamer zegt.

“Ik denk niet dat ik er per se op voorbereid was.”

Maurice heeft sindsdien zeker dingen begrepen.

Hij zou terugkeren naar Carolina voor een tweede stint, een jaar coachen in Rusland, daarna negen seizoenen bij de Winnipeg Jets doorbrengen voordat hij in december 2021 aftrad.

Hij dacht tot afgelopen juni klaar te zijn met trainen.

“Een nummer dat ik niet ken, verschijnt op mijn telefoon”, zei Maurice, wiens team Boston versloeg na een 3-1 nederlaag in de best-of-seven-serie tegen een recordbrekende club, NHL voor overwinningen en punten. “Ik neem niet op omdat ik het nummer niet weet. En toen kreeg ik een telefoontje van [Panthers general manager] Bill Zito. Vier dagen later was ik in Florida.”

KIJK | Leafs geweldige Darryl Sittler geeft een voorproefje van de serie:

Voormalig Toronto-kapitein Darryl Sittler op Leafs vs. Panthers

Voormalig Maple Leafs-kapitein Darryl Sittler stelt de tweede ronde van de play-offs voor terwijl Toronto voor het eerst in bijna 20 jaar doorgaat naar de eerste ronde.

De Panthers wonnen vorig seizoen de Presidents’ Trophy met het beste record in de competitie, maar ondergingen deze zomer grote veranderingen na een teleurstellende playoff-uitstap, waaronder de komst van Maurice en de overname van Matthew Tkachuk.

Florida verkeerde eind maart in grote problemen voordat Maurice voor het publiek in zijn team belandde in een wedstrijd in de Scotiabank Arena in Toronto, waarbij zijn ploeg voor de vijfde keer op rij regulatieverlies leed.

Bietrood en uitpuilende aderen in zijn gezicht en nek toen hij nucleair ging, de Sault-Ste. Marie, Ont., native kreeg het verwachte resultaat. De Panthers wonnen die wedstrijd in verlengingen en namen de volgende vijf om de play-offs binnen te sluipen.

“Het heeft ons seizoen veranderd”, zei Tkachuk. “We zijn erin geslaagd om de bal aan het rollen te krijgen. Ik kan dit verhaal over hoe het allemaal is gebeurd niet echt schrijven.”

Ervaren aanvaller Eric Staal speelde twee keer voor Maurice in Carolina voordat hij bij de Panthers kwam.

KIJK | Panthers proberen Leafs-fans buiten te sluiten:

Canadian Leafs-fans hebben geen NHL-playoff-tickets meer voor wedstrijden in Florida

Ticketmaster heeft de kaartverkoop voor de Toronto Maple Leafs vs. De play-offs van de Florida Panthers NHL zijn alleen voor inwoners van de VS gedurende de eerste 24 uur, waardoor veel Canadese fans geen kaartjes konden kopen toen ze voor het eerst in de uitverkoop gingen. Ze kunnen echter kaartjes krijgen tegen sterk opgeblazen prijzen op de wederverkoopmarkt.

‘Hij en ik zien er nu wat ouder uit,’ zei Staal. “Het is waarschijnlijk de [angriest] Ik zag het totdat ik de jongens het liet hebben. Hij is behoorlijk berekend in wat hij doet en in de manier waarop hij dingen benadert.

“Hij zou het niet hebben gedaan als hij niet had geweten dat onze groep dit aankon.”

Maurice, die zesde staat op de lijst met overwinningen aller tijden van de NHL-coaches, coachte ook de Toronto Marlies van de American Hockey League voor één seizoen, wat dezelfde route is naar de Leafs als de huidige hoofdcoach Sheldon Keefe heeft geleend.

“Paul is er geweest, hij heeft het allemaal gezien en gedaan”, zei Keefe, die eraan toevoegde dat Maurice contact met hem opnam toen hij in 2019 de baan in Toronto kreeg. [AHL] coach of NHL-coach, Paul is een enorme steun geweest.

“Hij doet het geweldig als coach, maar ook voor coaches en voor de competitie.”

KIJK | Tavares scoort in OT om Lightning te elimineren:

Tavares winnaar van de verlenging tegen Lightning in Game 6 brengt Maple Leafs naar de 2e ronde

John Tavares uit Toronto scoorde het winnende doelpunt in de verlenging tegen Tampa Bay op zaterdagavond, wat de Maple Leafs een 2-1 overwinning en een 4-2 overwinning opleverde.

Tkachuk crediteert Maurice voor het feit dat hij zijn spel naar nieuwe hoogten heeft gebracht na het scoren van 109 punten in zijn carrière in 2022-23.

“Ik heb van elke minuut genoten”, zei Tkachuk. “Hij is erg slim en hij is iemand van wie ik veel heb geleerd. Ik vond het zo leuk om voor hem te spelen.

“Hij heeft van mij een veel betere speler gemaakt. Daarvoor bedank ik hem. Wat hij met ons team heeft kunnen doen en ons speciaal heeft voorbereid op deze eerste ronde… verslaan van het team dat we hebben samengesteld.”

Nu richten de Panthers hun aandacht op de Leafs.

[ad_2]